• ​​​​​​​

• Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać  im w odkrywaniu talentów.
        • Laboratoria Przyszłości zakładają wsparcie wszystkich szkół podstawowych w wykształceniu kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Dzięki programowi uczniowie mogą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności poprzez eksperymentowanie.
        •  Wykorzystywanie zakupionego w ramach programu „ Laboratoria Przyszłości” sprzętu sprzyja interdyscyplinarności, budzeniu kreatywności oraz nauce współpracy w grupie. Wszystko to ma za zadanie przygotować uczniów jak najlepiej do odnalezienia się w przyszłości na współczesnym rynku pracy.
        • W naszej szkole został zakupiony różnorodny sprzęt do wykorzystania np. na lekcjach techniki, informatyki, fizyki, muzyki i  kółek zainteresowań, dodatkowych uroczystości i imprez szkolnych za kwotę 72 600 zł.
          • W ramach programu zakupiono:
            - wyposażenie pracowni technicznej (stoły, narzędzia, wiertarka stołowa)
            - zestawy konstrukcyjne na lekcje fizyki, informatyki, techniki,
            -  sprzęt audio-wizualny, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat i kamerę cyfrową,
            - drukarkę 3D, laptop, formiarkę, roboty edukacyjne, klocki edukacyjne do samodzielnej konstrukcji, lutownicę.