• Luty

• 1.Zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości klocki konstrukcyjne chętnie są wykorzystywane w pracy indywidualnej z uczniami. Uczniowie na zajęciach usprawniają koncentrację uwagi oraz rozwijają  swoje umiejętności w zakresie konstruowania. Starsi uczniowie na zajęciach rewalidacyjnych i korekcyjno - kompensacyjnych poznali klocki Lego Spike i Bricq, dzięki którym mogli rozwijać swoje pomysły, wykorzystywać zdobytą wiedzę oraz poznawać otaczający świat.

2.Wykorzystując roboty i materiały do drukarki 3D uczniowie pracują na zajęciach dodatkowych z kodowania i próbują swoich sił w programowaniu Genibotów i Ozobotów. Wykonują również projekty do drukowania 3D.

3.W lutym uczniowie naszej szkoły z okazji Walentynek mieli urozmaicone przerwy muzyką. Do organizacji tego wydarzenia wykorzystano kolumnę mobilną zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

20230214_141828.mp4

Powyżej - nagranie przedstawia zaprogramowanego Genibota, który jedzie po wyznaczonej trasie zostawiając za sobą ślad prostokąta.