• Pokaz iluzji w wykonaniu Benny'ego Khermayera

Benny Khermayer to jeden z najsłynniejszych iluzjonistów – pochodzący z Chorwacji twórca wychował się w bardzo artystycznej rodzinie- jego mama była słynną i jedyną w tamtych czasach kobietą-iluzjonistką byłej Jugosławii o pseudonimie artystycznym "Dama Pik", a ojciec występował grając na 36 stworzonych przez siebie, niekonwencjonalnych instrumentach muzycznych. 12 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niepowtarzalnym pokazie iluzji w wykonaniu tego artysty. Odkrył on przed dziećmi świat pełen zagadek, pytań bez odpowiedzi, niewytłumaczalnych zdarzeń i rzeczy. Największe wrażenie wywarła na widzach lewitująca koleżanka i magiczna skrzynia. W pokazy zaangażowani byli nauczyciele i uczniowie z każdej klasy, którzy z bliska mogli podziwiać niesamowite sztuczki chorwackiego iluzjonisty. Niepowtarzalny pokaz na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy do dzisiaj zadają sobie pytanie „Jak to się stało?”.

• Warsztaty o wodzie dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisowie

16 marca grupa uczniów ZSP w Lisowie wzięła udział w warsztatach o wodzie zorganizowanych w ramach projektu WodoGOZowanie przez Fundację Optimus i Pracownię Surowców Biogenicznych Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Uczestnicy najpierw przypomnieli sobie, dlaczego woda jest niezbędna do życia, potem samodzielnie ozdobili swój kubek, wykonali kule bokashi oczyszczające wodę oraz eksperymenty z nią związane. Spotkanie odbyło się w Cenatrum Ekologiczno-Edukacyjnym Akademia Możliwości w Hadrze. Dziękujemy za zaproszenie naszej młodzieży do udziału w projekcie!