• Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klas 7b , 6b oraz 5a przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Była to ważna lekcja naszej historii, podczas której nauczyciele i uczniowie poznali najważniejsze fakty na temat powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

• Dzień Ziemi 2024

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na recykling, bowiem na naszej planecie zalega coraz więcej śmieci. Uczniowie musieli wykazać się weną twórczą i ponowne wykorzystać materiały, które mogłyby trafić na śmietnik. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie stworzyć zwierzątko z odpadów przeznaczonych do recyklingu, zaś uczniowie klas IV-VIII tworzyli biżuterię z recyklingu. Powstały przepiękne dzieła. Naszym uczniom nie brakowało fantazji!

Przedstawiamy zwycięzców konkursu:

w kategorii klas I-III :

1 miejsce Michalina Wąsala

2 miejsce Borys Sadowski

3 miejsce Michalina Pogrzeba

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Bajer, Mikołaj Bajer, Zofia Fonfara, Aleksander Malcher, Malwina Psiuk i Adrianna Świerczok.

w kategorii klas IV-VIII:

1 miejsce Roksana Beszoner

2 miejsce Hanna Tomas

3 miejsce Lena Olszewska

Wyróżnienia otrzymali: Justyna Lech oraz Patryk Nimptsch.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności.

• Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 18.04 w Szkole Podstawowej w Kochcicach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom. Naszą szkołę reprezentował Szymon Anczyk z klasy czwartej. Szymon zdobył czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej.