• Akcja Szkoła Do Hymnu

• 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 nasza szkoła przystąpiła do wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

• Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• Dnia 10 listopada 2023 roku, w przeddzień 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym odbyła się podniosła uroczystość. Cała społeczność szkolna w galowych strojach zgromadziła się w sali gimnastycznej. Punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie, przedszkolacy i nauczyciele odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji „ Szkoła do hymnu”. Wspólnie wyraziliśmy radość z naszej niepodległości, dumę z naszej polskości. Następnie uczniowie klasy VII a i VII b przedstawili montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Wolność – kocham i rozumiem”, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów i uczennice oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy dumę i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy. Bardzo wzruszającym i zaskakującym momentem dla wszystkich był widowiskowy taniec z flagami w wykonaniu uczennic z klasy VII b. Uroczysty nastrój towarzyszył wszystkim jeszcze długo po zakończeniu apelu. Całą uroczystość przygotowali uczniowie klas VII a i VII b pod kierunkiem nauczycielek: mgr Brygidy Fogel i mgr Pauliny Janczyk.

Poniższy film prezentuje 8 dziewcząt w czarnych długich  sukienkach przepasanych czerwoną wstążką. Każda z dziewcząt trzyma w ręku biało – czerwoną flagę na drzewcu, wykonując układ taneczny, w rytm muzyki powiewając tymi flagami.

6 listopada 2023 roku na korytarzach naszej szkoły pojawił się szereg baśniowych postaci – a to wszystko z powodu obchodów Dnia Postaci z Bajek. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i bardzo aktywnie włączyli się w tę akcję zainicjowaną przed Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisowie. Opłaciło im się to, ponieważ tegorocznym akcjom Samorządu, w których należy przebrać się za wskazane postacie, przyświeca hasło: „Kto jest przebrany, ten nie jest pytany!”.

• Listopadowa zbiórka charytatywna na rzecz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom” w Lublińcu

• Informujemy, że do końca listopada Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisowie będzie prowadził zbiórkę charytatywną na rzecz dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom” w Lublińcu. W przestrzeni szkolnej pojawią się kartony, w których można będzie zostawiać rzeczy, które zostaną później przekazane wychowankom domu dziecka.
            Zbieramy:
            - środki higieny osobistej – szampony, odżywki do włosów, żele pod prysznic, mydło w płynie, ręczniki papierowe, patyczki do uszów, płatki kosmetyczne, pasty do zębów, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane.
            - przybory szkolne – zeszyty, długopisy, kredki, mazaki, bloki rysunkowe, bloki techniczne, farby, pędzle, papier kolorowy, piórniki i inne artykuły plastyczne i papiernicze przydatne w szkole;
            oraz słodycze – cukierki, czekolady, lizaki, batony, ciastka itp.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w zbiórce.

Podarujmy dzieciom trochę radości!

Pamiętajmy, że człowiek nie jest wielki przez to, co posiada, ale przez to czym dzieli się z innymi!
            W razie pytań odnośnie zbiórki, informacji udziela pani Magdalena Gawron.

• 25 października Dzień Kundelka - minifestyn szkolny

• 25 października w naszej szkole odbył się minifestyn zorganizowany przez SKW w Lisowie z okazji Dnia Kundelka. Wolontariusze oraz ich rodzice bardzo aktywnie zaangażowali się  w przygotowanie festynu. Uczniowie i przedszkolacy naszej szkoły skorzystali z takich atrakcji jak m.in: malowanie twarzy, balonowe zoo, robienie fryzur, tatuaży czy bransoletek. Mogli również  skosztować pysznych ciast i babeczek.

Z całego serca dziękujemy wszystkim za udział w festynie z okazji Dnia Kundelka - uczniom za to, że tak licznie i z radością na twarzach odwiedzili nasze stoiska, rodzicom - za pamięć i przekazanie dzieciom pieniędzy na przygotowane atrakcje, nieocenioną pomoc przy pieczeniu wspaniałych wypieków i innych słodkości na kiermasz, nauczycielom i pracownikom szkoły za liczne zakupy oraz wszystkim, którzy nam pomogli w organizacji tego dnia. To dzięki Wam zebraliśmy kwotę 2704,10 zł!

Zgodnie z deklaracją przeznaczymy ją na Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ ANIMALS Inspektorat w Lublińcu oraz kolejne akcje charytatywne i działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu.