• WYZWANIE – PRZYRODY SZANOWANIE

WYZWANIE – PRZYRODY SZANOWANIE 20 września br. klasy 4 i 5 uczestniczyły w pogadance ekologicznej poprowadzonej przez p. Annę Hodorowicz, pracownika Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Podczas pogadanki uczniowie przypomnieli sobie jak mogą chronić przyrodę oraz jak prawidłowo segregować odpady. Poznali obszary chronione występujące na terenie województwa, a także zwierzęta występujące na obszarze Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą, które mieli możliwość zobaczyć, dzięki fotopułapkom zamieszczonym na obszarze naszego Parku Krajobrazowego.

Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do ogólnoświatowej akcji ,,Sprzątanie świata". W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Zanim uczniowie zaczęli sprzątać świat, mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności związane z poprawną segregacją odpadów. Następnie podobnie jak w latach ubiegłych, wszyscy uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki i rękawiczki wyruszyli w teren, aby oczyścić świat. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

• Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

• Narodowe Czytanie w ZSP w Lisowie Akcja Narodowe Czytanie organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W roku 2023 narodową lekturą zostało „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. 11 września uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z fragmentem tej niezwykłej powieści. Książka została odczytana dla zgromadzonej publiczności przez nauczycielkę biblioteki Paulinę Janczyk. Po jej wysłuchaniu zgromadzona publiczność mogła otrzymać pamiątkową pieczęć, okolicznościową zakładkę oraz słodki upominek. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Narodowego Czytania i zapraszamy w przyszłym roku. Paulina Janczyk i Karina Smol-Czaja

• Płatności za żywienie

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 01.09.br. wszystkie płatności za żywienie w szkole i przedszkolu należy dokonywać przelewem na konto

94 8288 1014 2001 0003 9332 0001

lub za pośrednictwem dziecka w sekretariacie szkoły. Przed wpłatą proszę o kontakt telefoniczny z sekretariatem w celu ustalenia należnej kwoty.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w linku powyżej.

Administrator strony