• CODEWEEK 2023

• Nasza szkoła, tak jak co roku, przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Kodowania CODEWEEK 2023, który trwał od 7 do 22 października. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem. Zaplanowaliśmy, zgłosiliśmy i zorganizowaliśmy 18 przedsięwzięć tematycznych, które odbywały się na lekcjach informatyki oraz na zajęciach dodatkowych "Kodowanie na dywanie". Zajęcia i zagadnienia były dostosowane stopniem trudności do grupy wiekowej. Młodsi programowali ozoboty, geniboty oraz bawili się na macie do kodowania z kolorowymi kubeczkami lub też odszyfrowywali obrazek ukryty w rymowance, korzystając z tablicy interaktywnej i wirtualnej maty do kodowania. Starsi, korzystając z gotowych narzędzi internetowych  i aplikacji edukacyjnych tworzyli strony internetowe, plakaty i animacje w SCRATCH-u. Podczas zajęć uczniowie uczyli się logicznego i analitycznego myślenia, jednocześnie świetnie się bawiąc.

20231018_142623.mp4

Na1. filmie - zaprogramowane ozoboty szukają drogi wyjścia z labiryntu.

20231018_124947.mp4

Na 2. filmie drugoklasiści programują Genibota

• Uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów.

13 października 2023r., w naszej szkole, miała miejsce uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów. Pierwszoklasiści bardzo dobrze przygotowali się do „egzaminu” – odpowiedzieli na wiele pytań, zaśpiewali piosenki, zatańczyli i ślubowali, że będą wzorowymi uczniami. Pani Dyrektor wszystkich pasowała na uczniów, a Rodzice wręczyli dzieciom wspaniałe rogi obfitości.

• Konkurs "Ekologiczne Łamanie Główki"

•   9 października 2023 r. uczennice klasy 6b Hanna Kownacka i Magdalena Wręczycka zajęły III miejsce w konkursie „Ekologiczne Łamanie Główki, którego organizatorem jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z zakresu ochrony przyrody i środowiska oraz szeroko pojętej ekologii. Gratulujemy wysokiego wyniku!

26 września - Europejski dzień Języków już na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza Szkoły Podstawowej im Juliana Tuwima w Lisowie.

W tym roku szkolnym uczniowie przygotowali prace projektowe pod hasłem Sławni Europejczycy. Chętni z klas 1-3 wykonali projekty w języku polskim, klasy 4-8 w językach: polskim, angielskim i niemieckim. Wśród sławnych postaci znaleźli się znani sportowcy, aktorzy, muzycy, naukowcy, władcy, pisarze, odkrywcy i wiele innych osobowości, które zainteresowały młodzież z Lisowa. Przepiękne prace zostały wyeksponowane na wystawie przed pracownią językową, a ich wykonawcy nagrodzeni najwyższymi ocenami z języków obcych.