• Wielki sukces sportowy uczennicy naszej szkoły!

• Zosia Dubiel

Zosia od 3 roku życia gra w piłkę nożną. Do 11 roku życia występowała                   w drużynie Herkulesa Kochanowice zdobywając z tym klubem wiele pucharów.             Z większości turniejów, w których brała udział, wracała z indywidualną nagrodą dla najlepszego zawodnika, mimo że konkurowała na nich głównie z chłopcami. Kilkukrotnie brała udział w ogólnopolskim turnieju  „Z podwórka na stadion o  puchar Tymbarka”, z którego wracała z medalami dla swojej drużyny                      i statuetkami wyróżnień indywidualnych. Od 10 roku życia Zosia jest regularnie powoływana do Kadry Śląska reprezentując tym samym województwo śląskie  w meczach międzywojewódzkich. Grając w tej kadrze w roku 2021 zdobyła zaszczytny tytuł Mistrza Polski Kadr Wojewódzkich podczas turnieju finałowego w Łodzi, gdzie w finałowym meczu Kadra Śląska pokonała Kadrę Wielkopolski 1 do 0 po golu zdobytym właśnie przez Zosię. Od kilku lat Zosia jest zawodniczką drużyny Skra Częstochowa, z którą, wygrywając swoją ligę, osiągnęła historyczny awans do Centralnej Ligi Juniorek oraz zdobyła 5 miejsce w finałach Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet u15. Zosia regularnie jest powoływana na zgrupowania Akademii Młodych Orłów organizowanej                       z ramienia PZPN.  W roku 2021 Zosia została powołana na pierwsze w swoim życiu konsultacje Kadry Narodowej Polski u15. Ilość jej medali i pucharów jest imponująca.

Brygida Fogel

• Najpiękniejsza kartka na Wielkanoc

• Dzieci z klas I-III brały udział w szkolnym konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą kartkę wielkanocną”. Z każdej klasy zostały wybrane po 3 najładniejsze prace. Zwycięzcy otrzymali upominki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.