• Pomoc dla Ukrainy

• W kwietniu wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu przyłączyli się do akcji Oblackiego Centrum Młodzieży w Kokotku zbierając materiały szkolne i plastyczne dla dzieci z Iwano Frankowska na Ukrainie.

• Tydzień Zdrowia

• Tydzień Zdrowia w ZSP w Lisowie

W dniach 17 – 21 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisowie obchodzony był Tydzień Zdrowia. W ramach obchodów zorganizowano spotkanie dla klas VII-VIII z Zasłużonym Dawcą Krwi, na którym przedstawiono ideę krwiodawstwa. Klasy IV-VI spotkały się z pielęgniarką szkolną, która omówiła zasady higieny osobistej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na profilaktykę wszawicy. W klasach I-III odbył się konkurs plastyczny na temat: Niech każdy się dowie, że ważne jest zdrowie. Spośród licznych prac wyróżniono sześć, a autorzy otrzymali w nagrodę książeczki. Propagowanie zdrowego stylu życia stało się również tematem zajęć z wychowawcami wszystkich klas. W każdej sali powieszono PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA I STYLU ŻYCIA DZIECI I MŁODZIEŻY (4–18 LAT) przygotowaną przez Instytut Żywności i Żywienia, aby podczas codziennych zajęć przypominać uczniom o konieczności dbania o swoje zdrowie.

Organizatorzy:

Katarzyna Adamik

Alicja Kulicka

Patrycja Walosczyk

• Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

•   W dniu 28 marca 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Herbach odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły. W kategorii klas I-IV uczeń kl IV Patryk Nimptsch zdobył I miejsce. W kategorii klas V-VIII Bartosz Grobara i Miłosz Obrzud zdobyli kolejno II i III miejsce. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

• XXXIV Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”

•   Po okresie pandemii wrócił konkurs recytatorski organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. W szkołach naszej gminy odbyły się wstępne elimanacje, po których 28 marca reprezentanci placówek zaprezentowali się na XXXIV Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wrażliwość na słowa” zorganizowanym przez ZSP w Lisowie. Jury wybrało laureatów w trzech kategoriach wiekowych, którzy wezmą udział w kolejnym etapie współzawodnictwa na szczeblu powiatu.