• Akcja #Zdrowo rosnę

Uczniowie klasy VIIIA wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #ZDROWOROSNA, której celem jest pokazanie, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. Klasa otrzymała pakiet edukacyjny z zestawem materiałów (nasion, doniczek i instrukcji) na pokazową lekcję ogrodnictwa, który wykorzystała do zasadzenia koperku. Następnie zadaniem każdego ucznia było dbanie o swoją roślinkę.

• „W SŁUŻBIE PRAWU”

W środę 17 maja br. w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej, „W SŁUŻBIE PRAWU” funkcjonariusze Służby Więziennej w Herbach mjr Izabela Kapkowska, mł.chor. Maciej Przybylski oraz chor.sztab. Piotr Michałowski przeprowadzili w naszej szkole zajęcia dla uczniów klas szóstych i siódmej. Głównym celem programu jest profilaktyka i prewencja przestępstw wśród młodzieży oraz edukacja prawna związana z prewencją przestępstw dlatego też podczas zajęć funkcjonariusze Służby Więziennej uświadamiali młodzież jakie są fundamentalne zasady prawa karnego. Uczniowie dowiedzieli się od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną, co grozi nieletnim za łamanie prawa oraz, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem. Funkcjonariusze opowiedzieli również jak wygląda praca w Służbie Więziennej i na przykładzie chętnych uczniów zaprezentowali środki przymusu bezpośredniego oraz ich wykorzystanie w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. Dziękujemy funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Herbach za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.

• Kosmiczne Wyzwania

• Od listopada do kwietnia szkoła uczestniczyła w projekcie eTwinning Kosmiczne Wyzwania. Projekt był skierowany zarówno dla uczniów jak i przedszkolaków. Działania w ramach projektu można zobaczyć w poniższej prezentacji.

• MegaMisja

Szkoła otrzymała kolejne nagrody od Fundacji Orange za aktywny udział w programie MegaMisja realizowanym przez klasę III b.

• Kosmiczne Wyzwania

• Z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w ramach programu eTwinning został zorganizowany konkurs Kosmiczne Wyzwania. Pięć prac zostało nagrodzonych. Dyplomy oraz nagrody otrzymali: Julia Szczepańska kl. II a Justyna Lech kl. III b Wiktor Potempa kl. III a Zuzanna Chęcińska kl. VI b Hanna Tomas kl. VII

• Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, jest to największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego. Corocznie obchodzone jest pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono „Zainwestuj w naszą planetę”. W ramach lekcji przyrody i geografii uczniowie klas IV-VI grając w gry ekologiczne przypomnieli sobie jak należy segregować odpady oraz jak oszczędzać wodę. Wspólnie zastanawiali się nad tym jak oni sami mogą przyczynić się do ochrony naszej planety. Zaś uczniowie klas VII i VIII zapoznali się z cyklem filmów Tomasza Rożka „Jak działa klimat?”. Po przeprowadzonych lekcjach chętni uczniowie wykonali plakaty propagujące tegoroczny Dzień Ziem, za co zostali nagrodzeni pozytywnymi ocenami z geografii bądź przyrody.

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klas: 4, 5 b i 6 b. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej oraz odśpiewali hymn państwowy, a także piosenki pt. "Witaj majowa jutrzenko" oraz "Hymn Konstytucji 3 Maja".